Kúpele Nimnica
Kategória: Športové aktivity gps49.142|18.357 reakcie0
Mesto, PSČ: Nimnica, 02071
Telefón: 042/46 08 111, 042/46 08 230
Email: odoslať email
WWW: navštíviť stránku

Pri budovaní Nosickej Priehrady mládeže bola objavená vzácna minerálna voda bohatá na voľný oxid uhličitý, s vysokým obsahom jódu, draslíka, horčíka, železa, vápnika, chlóru a sodíka, ktorá bola základom pre vznik najmladších slovenských kúpeľov s moderným kúpeľným areálom v príjemnom lesoparku. Minerálne pramene sa využívajú na liečenie onkologických chorôb, tráviaceho i dýchacieho ústrojenstva a srdcovo cievnych chorôb.

 

Najmladšie kúpele na Slovensku ležia na brehu vodnej nádrže Nosice medzi Považskou Bystricou a Púchovom.

Jedinečné zloženie minerálnej vody s obsahom sodíka, draslíka, horčíka, železa, vápnika, chlóru, jódu a voľného oxidu uhličitého  naplno uplatní svoju silu pri inhaláciách a vaňových kúpeľoch, ale aj ako pitná kúra. Okrem medicínskych liečebných procedúr pomáhajú pri odbúraní  stresu a únavy z modernej doby aj relaxačné masáže, wellness centrum, soľná jaskyňa a pokojné, upravené prostredie s mikroklímou vytváranou okolitými  lesmi a vodou priehrady.

Celý tento komplex pozitívnych vplyvov ročne tisícom hostí zlepší stav po operáciách, chronických chorobách, diabete ale aj astme. Popri chorobách dýchacích ciest, srdca, látkovej premeny a ciev je špecialitou kúpeľov liečenie ženských ochorení. 

Kúpele Nimnica umožňujú pobyt hosťom s akoukoľvek požiadavkou na ubytovanie a stravovanie. Zrekonštruované kúpeľné domy so štandardným vybavením na úrovni súčasnej doby, situované v udržiavanom lesoparku blízko centrálnej budovy naplno využívajú potenciál súkromia jedno a dvojlôžkových izieb s výhľadom na jazero. Komfort služieb v jednej budove poskytuje Balnea Grand. Kúpeľná jedáleň aj reštaurácia Impressia uspokoja náročné i diétne požiadavky stravníkov.

Výhodou kúpeľov je prekrásna poloha v členitom teréne Javorníkov a Strážovských vrchov s hladinou Nosickej priehrady uprostred. Areál kúpeľov stojacich na okraji lesoparku poskytuje mnohoraké možnosti vyplnenia voľného času a relaxu od klasických spoločenských kúpeľných aktivít cez pešiu turistiku s panoramatickými výhľadmi, cykloturistiku, rybačku po šport na multifunkčnom ihrisku.

Návštevníci sa môžu vydať i na väčšie výlety, napr. na výstupy na skalné bralo Klapy (654 m) alebo po modrej značke na vyhliadkový vrch Holiš (533 m).

 

Blízke zaujímavosti:

Kto namiesto lesov preferuje vodu, môže sa prejsť popri vodnej nádrži Nosice, okolo ktorej je cyklotrasa. Počas letnej sezóny je možná vyhliadková plavba po priehrade na výletnej lodi. V blízkosti sa nachádza salaš.

Vodná nádrž Nosice je dlhá 12 kilometrov a je obľúbenou lokalitou nielen rybárov, ale aj milovníkov vodných športov. Poskytuje príležitosti na inline korčuľovanie, kúpanie, surfovanie, plachtenie, jachting, kanoistiku i pokojné člnkovanie. V okolí je príroda s náučným chodníkom a žije tu okolo 160 druhov vtákov.  Od mája do septembra vždy v nedeľu sú v ponuke vyhliadkové plavby výletnou loďou Správy povodia stredného Váhu v Púchove.

 Popri Nosickej priehrade vedie cyklotrasa dlhá 41,5 km. Jedna polovica trasy je členitá, ide neustále v teréne aj po singletraili Udičského maratónu, a potom pre návrat sa využíva málo frekventovaná rovinatá cesta. Cyklotrasa vedie cez lokality Považská Bystrica – Udiča – Upohlav – Vieska – Púchov – Nosice – Milochov – Považská Bystrica.

Priemerný čas cyklotrasy je 4 hod, 30 min.

 

Otváracie hodiny

celoročne

Galéria

Ďalšie v kategórii
Reakcie

Zatiaľ nikto nereagoval.

Moja reakcia