Lyžiarske a bicyklistické centrum Kálnica – Piesky
Kategória: Športové aktivity gps48.767|17.933 reakcie0
Ulica: Areál Piesky
Mesto, PSČ: Kálnica, 91637
Email: odoslať email
WWW: navštíviť stránku

 

Zimné lyžiarske stredisko v Kálnici, areál Piesky sa v lete premieňa na cyklistické centrum. Bike centrum Kálnica ponúka cyklotrate všetkých úrovní, nočné jazdenie, merané tréningy, rôzne formy maratónov, bikefesty a atraktívne lyžovanie na tráve.

 

Lyžiarske stredisko Ski centrum Kálnica - Piesky v okrese Nové Mesto nad Váhom je najnižšie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Nachádza na úpätí pohoria Považský Inovec a jeho nadmorská výška je 245 m.n.m.  Najvyššie položený bod strediska je vo výške 396 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 151 metrov.  Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až marec. Celková dĺžka zjazdoviek je 2,3 km a z nich je 0,5 km umelo zasnežovaných.

V areáli sú 4 vleky s celkovou prepravnou kapacitou 2100 osôb/h. Kombinácia ľahkých a stredne náročných lyžiarskych terénov je vhodná pre začínajúcich lyžiarov a poskytuje možnosť zdokonalenia techniky lyžovania.

 

V lete sa lyžiarske stredisko premieňa na cyklistické centrum. Má tri downhillové trate bez umelých prekážok, pričom každá má inú náročnosť a svoje špecifiká. Je tu možné vidieť profesionálov v akcii počas tréningov a sledovať ich výkony. Pre tých, ktorí si chcú downhill vyskúšať a začínajú s týmto športom, je určená trať Fox - svoje meno dostala podľa líščích nôr, ktoré ju lemujú; trať kopíruje prirodzený terén, je veľmi hravá a točivá. V bike centre Kálnica sa konajú aj rôzne preteky a súťaže, napríklad Moravsko-Slovenský DH Cup.  

Cyklistické stredisko v minulosti usporadúvalo dvakrát majstrovstvá sveta, jedenkrát majstrovstvá Európy, niekoľko pretekov svetového pohára a pretekov FIS v lyžovaní na tráve a pripravuje sa comeback týchto podujatí. Pravidelne sa tu stretávajú moutainboardisti. V bufete pri vleku návštevníkov očakáva múzeum lyžovania a downhillu.

 

Ubytovanie: Priamo v stredisku sa dá stanovať aj táboriť, 2 km od bikecentra opačným smerom od dediny sa v peknom lesnom prostredí nachádza chata STU. Veľké možnosti ubytovania sú hlavne v areáli Zelenej vody (vzdialený 7 km od bikecentra), ktorý je situovaný pred Novým Mestom n/Váhom.

 

Stravovanie: Pri vleku sa nachádza bufet s občerstvením s veľkou terasou. Približne 100 m pod strediskom je štýlová Koliba Kálnica aj so zvieracou farmou. V areáli Zelenej vody a v Novom meste n/Váhom sú ďalšie možnosti rôznych foriem stravovania.

 

Turistika: Turistický chodník vedie z obce cez Polámaný vrch na hrebeň Považského Inovca, po ktorom je možné pokračovať po červenej turistickej značke južným smerom na Panskú Javorinu (943 m) alebo severným smerom na Inovec (1 042 m). Cca 300 m pod hrebeňom je vybudovaný voľne prístupný turistický zrub, v ktorom je možné i voľne prenocovať, resp. posedieť pri ohnisku s výbornou vodou.


Cykloturistika: Do Kálnice je možné odbočiť zo Štiavnickej resp. z Vážskej cyklomagistrály v obci Kočovce, časť Rakoluby. Dĺžka odbočky je 4 km. Sústava lesných ciest vytvára vynikajúce možnosti aj pre horské bicykle. V lyžiarskom areáli Piesky sú vybudované dve trate pre zjazdovú a pretekársku cyklistiku. V súčasnosti sa pripravuje prepojenie tejto cyklomagistrály na cyklotrasu spájajúcu obec Kálnica s obcou Selec pokračujúcu cez Mníchovu Lehotu a Soblahov do Trenčína.

 

Blízke zaujímavosti:

6 km od Kálnice sa v Novom Meste nad Váhom nachádza rekreačné stredisko Zelená voda

6,5 km je vzdialený hrad Beckov

 

Otváracie hodiny

Ski centrum: od decembra do marca

Bikecentrum: každý víkend od marca do novembra v čase od 10.00 do 18.00 hod.

Galéria

Ďalšie v kategórii
Reakcie

Zatiaľ nikto nereagoval.

Moja reakcia