Rekreačný areál Zelená voda
Kategória: Športové aktivity gps48.771|17.863 reakcie0
Mesto, PSČ: Nové Mesto nad Váhom, 91501
Telefón: 032/ 771 58 58, 032/ 771 58 58
Email: odoslať email
WWW: navštíviť stránku

 

Rekreačné stredisko Zelená voda v Novom Meste nad Váhom patrí už dlhé roky k obľúbeným oddychovým destináciám na strednom Považí. Vodné plochy s rozlohou 80 ha sú vhodné na kúpanie, windsurfing či športový rybolov.

 

Názov lokality Zelená voda je totožný s názvom jazera, ktoré vzniklo ťažbou štrku pred vyše 30 rokmi a v súčasnosti je ideálnym miestom na rekreáciu. K popularite Zelenej vody prispela veľmi dobrá dostupnosť, pretože sa nachádza iba kúsok od výjazdu z diaľnice D1 Nové Mesto nad Váhom. Na brehoch jazera sa nachádzajú dve samostatné strediská.

Južný areál ponúka prístup na pláž po upravených zatrávnených terasách, požičovňu vodných bicyklov a občerstvenie. Súčasťou areálu je autocamping a 24 nových komfortne vybavených domčekov na prenajatie. Taktiež je tu vybudované nové detské ihrisko a nechýba ani ihrisko na plážový volejbal. V lete sa tu každoročne koná množstvo podujatí a festivalov.

Severné stredisko nesie názov Perla podľa hotela, ktorý tu stojí. Rovnako je tu trávnatá pláž s kamienkovým prístupom k vode, možnosť prenájmu vodných bicyklov, detské preliezky a beachvolejbalové ihrisko. Navyše tu ale nájdete 4 vonkajšie novovybudované tenisové kurty, 2 kurty v novej hale, vodný futbal a stolný tenis.

 V lete sa v areáli Zelenej vody konávajú hudobné festivaly Topfest a OpenJazzFest.

 

Blízke zaujímavosti:

Možnosti výletov a cyklovýletov: Považský Inovec, Javorina a Biele Karpaty, Čachtický hrad, Hrad Beckov

Hrad Tematín, ranogotický hrad  približne z roku 1240 bol súčasťou pásu pohraničných pevností strážiacich vtedajšie Uhorské kráľovstvo. Najskôr bol kráľovským majetkom, neskôr ho vlastnili Thurzovci a Bercsenyiovci. Tematín patrí k najodľahlejším hradom na Slovensku. Dominuje mu mohutný renesančný bastión, ktorý bol v neskoršom období pravdepodobne využitý aj na bývanie. Tematín je najľahšie prístupný z Bezovca po modrom turistickom chodníku. 

Kostol v Haluziciach, Topoľčiansky hrad, Kálnická dolina s bike parkom Kálnica

Podjavorinské múzeum v historickom centre Nového Mesta nad Váhom (Viac informácií)

KaštieľKočovciach z r. 1730, trojkrídlový jednopodlažný kašiteľ s verandou a bohatým parkom.  Je v užívaní Stavebnej fakulty STU v Bratislave a slúži pre verejnosť ako učebno-výcvikové zariadenie s možnosťou usporiadania konferencií, seminárov a výučby študentov. (viac informácií)

 

Otváracie hodiny

celoročne

Galéria

Ďalšie v kategórii
Reakcie

Zatiaľ nikto nereagoval.

Moja reakcia